Destek programlarımız

Şehir Dışı Eğitim Programı

Merkezimizde Antalya dışında yaşayan ve bizim eğitim programlarımızdan yararlanmak isteyen özel gereksinimli bireyler ve aileleri için yoğunlaştırılmış eğitim programları uygulanmaktadır.

Öncelikli olarak çocuğun gelişimsel ve eğitimsel olarak ilk değerlendirilmesi sonucunda; çocuk psikoloğu, özel eğitim uzmanı, çocuk gelişimi eğitimi uzmanı, okul öncesi eğitimi uzmanları ve sınıf öğretmenleri tarafından ekip konsültasyonu sağlanarak   çocuğun ilgi ve ihtiyaçlarına yönelik ailenin de bilgisi doğrultusunda Bireyselleştirilmiş Eğitim Programı(BEP) geliştirilmektedir.

Geliştirilen Bireyselleştirilmiş Eğitim Programı(BEP)  doğrultusunda uzman terapistler tarafından çocuğun eğitim ihtiyaçlarına yönelik olarak ailelerinde aktif katılımının sağlandığı yoğunlaştırılmış bireysel-grup eğitimleri verilmektedir. Bu çalışmalar sonucunda uygulanan eğitim programı yazılı olarak ailelere verilmektedir. Ailelerle sürekli bağlantı kurularak çalışmalar takip edilmekte ve Antalya’ya bir sonraki gelişlerinde(1,5-2 ay) çocuğun gelişimi tekrar değerlendirilerek öneriler verilmekte ve program yenilenmektedir.