EĞİTİM HİZMETLERİMİZ

Engel Türlerine Yönelik Bireysel Eğitim

Merkezimizde çocuğun gelişimsel ve eğitimsel olarak ilk değerlendirilmesi sonucunda; çocuk psikologu, özel eğitim uzmanı, çocuk gelişimi eğitimi uzmanı, okul öncesi eğitimi uzmanları ve sınıf öğretmenleri tarafından ekip konsültasyonu sağlanarak  çocuğun ilgi ve ihtiyaçlarına yönelik aileninde bilgisi doğrultusunda Bireyselleştirilmiş Eğitim Programı(BEP) geliştirilmektedir.

Geliştirilen Bireyselleştirilmiş Eğitim Programı(BEP) doğrultusundauzman terapistler tarafından çocuğun eğitim ihtiyaçlarına yönelik olarak bireysel eğitimler verilmektedir. Eğitimlerimizdeki temel amaç çocuğun iletişim becerilerini, akademik becerilerini, özbakım becerilerini, motor becerilerini, sosyal gelişimini ve öz güvenini desteklemektir.

Bireyselleştirilmiş Eğitim Programlarımız her 3-6 ayda bir ailelerimizle birlikte değerlendirilerek gelişmeler gözden geçirilmektedir.

Merkezimizde bireysel eğitimlerimiz uygun araç ve gereçlerin bulunduğu, ailelerin yapılan çalışmaları izleyebilmeleri için oluşturulmuş sistemlerinin bulunduğu bireysel eğitim odalarında verilmektedir.Çocukla yapılan çalışmaları ailenin gözlemesi sağlanarak aileye rehberlik yapılır. Çocukla ne tarz oyunların nasıl oynanması gerektiği, doğal dil öğretimi, çevresel düzenlemeler, konuşma ihtiyacı yaratma, davranış olarak nasıl kontrol edeceği, nasıl ödüllendireceği gibi çeşitli konularda aileye bilgiler verilir ve çocukla uygulama yaptırılarak ailenin eğitime katılması sağlanır.